KNX Reed (magneet) contact INBOUW ramen

Alle vragen of opmerkingen betreffende EIB-KNX hardware kan je hier kwijt.
Plaats reactie
3shaw
Berichten: 3
Lid geworden op: ma 26 aug 2024, 11:31

KNX Reed (magneet) contact INBOUW ramen

Bericht door 3shaw »

Beste KNX kenners,

Ik ben momenteel het hele KNX ecosysteem aan het verkennen voor mijn toekomstig huis, ik stoot voor de moment op 1 hindernis.

Ik zou graag een reed contact op elk raam willen plaatsen om de positie te bepalen, (desnoods 2 voor kip/ volledig open).
Ik had dit graag willen wegwerken in de kozijnen van de ramen zelf, ipv in opbouw te zetten op de kozijenen. Echter ben ik in mijn zoektocht nog geen enkel inbouw reedcontact op knx tegengekomen.

Is er iemand hier die me in de juiste weg kan helpen zoeken?

Alvast bedankt!
ThijsC
Berichten: 19
Lid geworden op: ma 07 jan 2019, 20:46

Re: KNX Reed (magneet) contact INBOUW ramen

Bericht door ThijsC »

Beste,

Magneetcontacten rechtstreeks op knx ga je niet vinden. Best gewoon een magneetcontact inbouwen en inlezen als een binaire input op een knx module. Je kan kiezen voor gewoon potentiaalvrij of 24VDC. Je moet alleen zien dat de knx module geschikt is voor welke variant je kiest. GIRA, MDT, Zennio, Weinzierl, ABB,... hebben allemaal geschikte modules. De Weinzierl Multi I/O 570 is zeker niet slecht als je veel contacten hebt.
Qua magneetcontacten zelf zijn er ontzettend veel mogelijkheden. Weet dat Zennio zelf ook contacten aanbiedt, maar je hoeft je dus niet te beperken tot de KNX merken.

Vriendelijke groeten,

Thijs
egfdevos
Berichten: 1446
Lid geworden op: vr 26 jul 2013, 07:31
Locatie: Zeeuws-Vlaanderen, NL

Re: KNX Reed (magneet) contact INBOUW ramen

Bericht door egfdevos »

Bijna bij alle kozijnfabrikanten heb je de optie tot het inbouwen van reed contacten.

Let er wel op dat je hierbij twee verschillende opties hebt.
De meest voorkomende en dat zijn "veiligheids" contacten. Hierbij bevinden zich extra weerstanden.
Je inputmodule dient hiervoor speciaal geschikt te zijn!
Daarnaast de normale met enkel het reed contact.

:!: Spanningsafhankelijke inputmodules zijn niet geschikt voor reed contacten. Dus geen gebruiken die een extra hulpspanning nodig hebben.
Doordat er continue spanning kan staan op een gesloten reedcontact kan deze gaan "plakken" en derhalve niet meer correct werken.
Zelfs bij de potentiaal vrije is het raadzaam te kijken of ze een pulsende ingang hebben. (De meeste nieuwere generatie hebben dat ondertussen.)
Edwin
charlez
Berichten: 219
Lid geworden op: do 28 feb 2013, 21:07

Re: KNX Reed (magneet) contact INBOUW ramen

Bericht door charlez »

Indien je een alarm gaat installeren, zou je de mogelijkheid kunnen bekijken om dit te koppelen met je KNX.
2 vliegen in 1 klap.
Zo heb ik het gedaan.
Plaats reactie